Spotkanie z mieszkańcami Chmielowa. Temat: fotowoltaika

żródło: pixabay.com

We wtorek, 21 stycznia w Szkole Podstawowej w Chmielowie o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie z lokalną firmą zajmującą się instalacją paneli fotowoltaicznych, które organizuje gmina Bodzechów.

– Chcemy szerzyć wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii, a teraz jest na to najlepszy czas – mówi wójt Jerzy Murzyn. Temat jest na czasie, prąd drożeje a są możliwości pozyskania środków finansowych na ten cel. Nie mamy innej możliwości jak przedstawiać kolejnych wykonawców, ale to oczywiście od mieszkańców będzie zależało kogo wybiorą, dlatego zachęcam do tego, aby przyjść na spotkanie – zachęca.

Dodaje, że podczas takich spotkań pracownicy gminy informują o możliwościach pozyskania dodatkowych środków. Przypomnijmy, że nawet 5 tysięcy złotych zwrotu można otrzymać w ramach programu 'Mój prąd’ oraz dodatkowo ponad tysiąc złotych w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Wójt Jerzy Murzyn mówi, że zależy mu na tym, aby mieszkańcy korzystali z funkcjonalności i oszczędności jakie daje fotowoltaika. Dodaje, że wiele osób jest zainteresowanych tym tematem. – Mieszkańcy przychodzą i dzwonią do nas, jak widać jest zapotrzebowanie na takie spotkania. Chcemy więc wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców – dodaje.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat odnawialnych źródeł energii mogą wziąć udział we wtorkowym spotkaniu 21 stycznia w Chmielowie lub 28 stycznia o tej samej porze w Sarnówku.

Podziel się

Ważne wydarzenia