Zatrucie tlenkiem węgla na os. Słonecznym

Ostrowieccy strażacy interweniowali wczoraj w mieszkaniu na os. Słonecznym, w którym pojawił się czad.
– Po przybyciu strażaków na miejsce, potwierdziliśmy, że w jednym z lokali mieszkalnych doszło do potrucia tlenkiem węgla 11-letniego chłopca. Chłopiec był przytomny, a pomocy udzieli mu ratownicy medyczni- mówi Barbara Majdak, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy sprawdzili lokal czujnikami, gazowymi, które wykazały stężenie tlenku węgla, które mogło zagrozić mieszkańcom. Mieszkanie zostało przewietrzone a dopływ gazu w termie – odcięty. Poszkodowany 11-letni chłopiec pod opieką mamy trafił do szpitala.
To już kolejna taka interwencja w tym roku.
– W tym sezonie grzewczym mieliśmy już 10 przypadków potrucia czadem w tym 2 osoby poszkodowane. W zeszłym roku w całym sezonie takich interwencji było tylko 7, gdzie zatruciu uległy 3 osoby- dodaje Barbara Majdak.
Przypomnijmy, że czadu nie można poczuć ani zobaczyć, więc aby zabezpieczyć się przed tragicznymi konsekwencjami dobrze jest systematyczne kontrolować szczelność układów grzewczych i kominów. Warto też zainwestować w czujnik tlenku węgla, który ostrzeże nas o nieszczelnej instalacji.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia