W piątek poznamy zwycięzców ekologicznego konkursu plastycznego

Zakończył się już pierwszy, szkolny etap ekologicznego konkursu plastycznego pt. 'Wzorowa segregacja to podstawa’, który organizuje gmina Bodzechów wraz z firmą Remondis.

– Etap ten podzielony był na 3 grupy – przedszkolaków, które miały do wykonania prace plastyczne dowolna techniką, uczniów z klas 1-4, które za zadanie miały wykonać plakat z hasłem dotyczącym segregacji odpadów. Zaś ostatnia grupa to uczniowie z klas 5-8, którzy sprawdzali swoją wiedzę pisząc quiz – mówi Małgorzata Duda, dyrektor Zespołu Szkół w Sarnówku. Zainteresowanie było bardzo duże. Bardzo trudno było wybrać pięć najładniejszych prac. Jeśli chodzi o techniki to były one różnorodne – wydziaranie, malowanie, przyklejanie – dodaje.

Podczas finału, który odbędzie się już w najbliższy piątek w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzechowie, 18 osób napisze kolejny test wiedzy, który tym razem przygotowuje firma Remondis. Jak podkreśla Sylwia Maternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty w Bodzechowie najważniejszą rzeczą jest to aby dzieci, zdobytą podczas tego konkursu wiedzę, przenieśli w praktyce do domu. Za udział w konkursie przewidziane są nagrody. – Każdy uczestnik, który bierze udział w tym konkursie otrzyma jakąś nagrodę. Na pewno każdy wyjdzie z upominkiem – dodaje Sylwia Masternak.
Dodam, że wśród nagród dla najlepszych uczestników konkursu jest m.in. hulajnoga czy deskorolka.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia