Ponad 11 tys. – tyle zebrali wolontariusze WOŚP w Waśniowie

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Waśniowie po trzyletniej przerwie znów dołączył do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj od 8 rano 40-stu wolontariuszy ciężko pracowało, aby wesprzeć zbiórkę na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej.
– Jesteśmy małą miejscowością, ale nasi mieszkańcy mają ogromne serce co pokazuje kwota jaką zebraliśmy, czyli 11 148, 64 zł – mówi Iwona Spychaj, szefowa sztabu WOŚP w Waśniowie.

Kwota to suma wszystkich zebranych puszek razem z środkami przekazanymi podczas kiermaszu, który trwał także od godziny 8 w siedzibie sztabu, czyli remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Waśniowie. Samych wolontariuszy wspierał także urząd gminy, który zapewnił im wyżywienie oraz sam wójt gminy – Krzysztof Gajewski, który zbierał pieniądze jako wolontariusz orkiestry. A wolontariusze byli z siebie bardzo dumni i wspierali się nawzajem.
– Jesteśmy dumne z tego, że jesteśmy wolontariuszami i możemy pomóc tak wielu potrzebującym dzieciom. Pomaganie przynosi nam wiele radości. Cieszymy się, że jest nas tak wiele – mówiły Wiktoria i Karolina.
Przypomnijmy, że ostatni raz trzy lata temu Waśniów zebrał ok. 7 tys złotych, w tym roku ta kwota wyniosła ponad 11 tys.
– Wracamy w wielkim stylu, kwota daje nam nadzieje na przyszłość, bo samych zainteresowanych jest bardzo wielu – mówi Iwona Spychaj i zapowiada kolejny rekord podczas następnego finału akcji.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia