Ogromne emocje podczas 28. finału WOŚP w Kunowie

Wczoraj odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a na terenie naszego powiatu do akcji włączył się także Kunów. 40- stu wolontariuszy może być zadowolonych ze swojej pracy. Na teraz kwota zliczonych pieniędzy z puszek wynosi ponad 9 tys zł.
Od godz. 16.30 w sali widowiskowej biblioteki prezentowali się tancerze międzynarodowej kategorii S – Damian Machnio i Julia Kutera. Ale zanim to nastąpiło…
– Koncert rozpoczął się od minuty ciszy, poświęconej wieloletniemu wolontariuszami – Szymonowi Pająkowi, a Karolina Cieślik zaśpiewała dla niego „Kolędę Dla Nieobecnych”. Później zabrzmiał hymn Wielkiej Orkiestry i rozpoczęliśmy koncert – mówiła Barbara Domagała, szefowa sztabu WOŚP w Kunowie.
Na scenie zagrali także Orkiestra Polowa Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich oraz zespół 'FOX’ z Opatowa. Podczas finały prowadzone były także licytacje, z których dochód zasilił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W sumie podczas licytacji zebrano ponad 4 tys. zł., co w sumie dało prawie 15 tys zebranych przez gminę Kunów. A to nie koniec, bo akcję nadal można wspierać….
– W dalszym ciągu zbieramy pieniądze, mieszkańcy jeszcze dzisiaj przyniosą datki. Do akcji dołączył też urząd, który również dziś przekaże darowiznę – mówi Barbara Domagała.
Spóźnialscy będą mogli dołożyć symboliczną złotówkę do czwartku.
A podczas finałowego 'światełka do nieba’ pojawiło się prawie 500 osób. Oprócz podziwiania fajerwerków mieszkańcy trzymali w dłoniach znicze, by upamiętnić zmarłego mieszkańca Kunowa, nauczyciela – Szymona Pająka.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia