28. Finał WOŚP w Ćmielowie

W Ćmielowie udało się zebrać kwotę 7860 złotych. W tym, z licytacji prawie 50 przedmiotów – 5370 złotych.

Na pełne podsumowanie zbiórki trzeba poczekać aż zliczone zostaną puszki. Na terenie gminy kwestowało 13 wolontariuszy. A pomagały im panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które uzbierały 2490 złotych.
– Popieramy akcję Jurka Owsiaka. Można zobaczyć w szpitalach jak wiele urządzeń do diagnostyki jest oznakowane serduszkami WOŚP-u. Dlatego włączamy się w akcję, mamy puszkę, pyszne wypieki. Jest nawet piernikowe serduszko z napisem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówiła Halina Masternak z KGW w Grójcu.

Budynek Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie wypełniony był po brzegi. Publiczność brała aktywny udział w licytacjach. Pod młotek poszły, m.in. voucher do Pizzerii Familijnej, biżuteria Polskie Srebro Złoto Świata, wina, miody oraz zdrowa żywność od lokalnych producentów. – Jednak największą popularnością cieszył się porcelanowy wizerunek Piłsudskiego podarowany przez Zakłady Porcelany Ćmielów i Chodzież i został sprzedany za 350 złotych, zaś figurka Janosik za 300 złotych – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury. Zacięta walka podczas licytacji toczyła się o dzień pracy z burmistrz Joanną Suską, który finalnie został sprzedany za 270 złotych i trafi w ręce Doroty Małek, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich z Brzóstowej – dodaje.

Burmistrz Ćmielowa, już wie, jak spędzi ten dzień ze zwyciężczynią licytacji. – Podzielimy go na dwie części. Pierwsze 4 godziny spędzimy na typowej pracy biurowej w urzędzie, kolejne 4 poza nim – tak żeby nie było nudno. Odwiedzimy jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej i Koło Gospodyń Wiejskich. Chcę pokazać, jak wygląda praca burmistrza na co dzień i podczas wyjazdów – mówi burmistrz Suska.

Na zakończenie zabawy finałowej, wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, że w tym roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na nowoczesny sprzęt ratujący życie dzieciom potrzebującym różnego rodzaju operacji.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia