15 komitetów wyborczych wystawi kandydatów na radnych w przedterminowych wyborach do Rady Gminy w Bałtowie

Do 15.30 9 stycznia zainteresowani startem w przedterminowych wyborach do Rady Gminy w Bałtowie mogli składać u komisarza wyborczego zamiar utworzenia komitetu i zgłaszania kandydatów na radnych. Jak już informowaliśmy, kandydatów na radnych wystawią zwolennicy obecnego wójta Bałtowa Huberta Żądło. Komitet będzie nosił nazwę 'Przyjazna Gmina – Wspólne Dobro’, a pełnomocnikiem jest były radny Henryk Cielebąk.
Henryk Cichocki, także były radny klubu 'Przyjazna Gmina’, dziś pełniący obowiązki Rady Gminy, nie chce zdradzać żadnych nazwisk, mówi, że wciąż nad tym pracują, ale zapowiada, że zamierzają wystawić kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. Przypomnijmy, że klub 'Przyjazna Gmina’ w rozwiązanej radzie był w opozycji i liczył tylko 3. radnych.
Wolę startu w wyborach zgłosiło łącznie 15 komitetów, z czego przynajmniej część to komitety jednoosobowe. Radni klubu 'Przełom Bałtowski’ w rozwiązanej radzie do tych wyborów nie idą w bloku. Jak mówił Jerzy Gierczak, przewodniczący tego klubu, decyzję o starcie w wyborach zostawili każdemu z osobna. Ich nazwisk jednak teraz nie chce ujawniać, a do publicznej wiadomości podawane są na razie tylko nazwiska pełnomocników komitetów, którzy startować w wyborach nie muszą. Termin na zarejestrowanie list kandydatów upływa 29 stycznia.
W gronie 15 zgłoszonych komitetów, oprócz komitetu 'Przyjaznej Gminy – Wspólne Dobro’ są także m.in. 'Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Gierczaka. Tak dla Bałtowa’, Komitet Wyborczy Wyborców Pętkowic i Pętkowic – Kolonii, którego pełnomocnikiem jest była wiceprzewodnicząca rady Gminy Barbara Lichota,
KWW Mieszkańców Lemierzy, Wycinki i Ulowa, którego pełnomocnikiem jest także były radny 'Przełomu Bałtowskiego’ Albert Kacuga oraz KWW Mieszkańców Wólki Pętkowskiej, którą zgłosiła Anna Marzec.
W ostatniej chwili komitet pod nazwą 'Gmina równych szans’ zarejestrowała Katarzyna Halat, a komitet 'Nasza Gmina Bałtów’ – Andrzej Wąsik.

/mag/

Ważne wydarzenia