THM i liceum Konarskiego wśród najlepszych szkół w kraju

facebook/Niepubliczn Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. St. Konarskiego

Technikum nr 3 czyli dawny THM najlepszym technikum w województwie i na 61. miejscu w kraju w opublikowanym właśnie corocznym Rankingu Techników Perspektywy 2020. Najlepszym liceum jest z kolei Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Konarskiego. Uplasowało się na drugim miejscu w województwie, po kieleckim liceum im. św. Jadwigi Królowej i na bardzo wysokim 43 miejscu w kraju.
– Matury pisaliśmy po raz pierwszy, więc był to dla nas też bardzo ważny sprawdzian i jesteśmy bardzo dumni z tych wyników. To dla nas nobilitacja. Jest to efekt tego, czemu hołdujemy od początku istnienia, stawiając na wysoki poziom edukacji, na zajęcia w małych grupach, bo to myślę w liceum jest takie kluczowe, czyli te małe grupy profilowe. Jeżeli jest taka potrzeba, to zwiększamy wymiar godzin z danego przedmiotu. Bardzo ważna jest dla nas także indywidualizacja nauczania, zwłaszcza pod kątem ucznia, który ma z czymś problemy. Na ten nasz sukces wpłynęło bardzo wiele czynników, także kadra, praca, jaką wykonują sami uczniowie, z których jestem bardzo dumna – mówi Kinga Wnuk, założycielka i dyrektor zespołu szkół, w której maturę pisało w maju ubiegłego roku pierwszych 13. uczniów.
Ranking Perspektyw uwzględnia wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, a także przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy szkoły w olimpiadach.
Drugie najlepsze wg zestawienia ostrowieckie liceum to Liceum Ogólnokształcące nr II imienia Joachima Chreptowicza. Placówka zaliczyła niewielki spadek w porównaniu do poprzedniego rankingu i zajęła 6. miejsce w województwie i 188 w kraju. 16. w regionie Liceum Ogólnokształcące nr III imienia Władysława Broniewskiego uplasowało się na 449 miejscu wśród wszystkich polskich liceów. Staszic, po spadku, ma miejsce 20 w Świętokrzyskiem i 614 w kraju.
Warto dodać, że utrzymujący się od lat na wysokim miejscu w Rankingu Perspektyw THM otrzymał zaproszenie do udziału w uroczystej Gali, która dziś odbywała się w Warszawie. – Cieszy mnie bardzo, że utrzymujemy stałą pozycję w tym rankingu, a nawet ją poprawiliśmy. To zasługa uczniów i nauczycieli – komentuje wysoką pozycję THMu wśród polskich szkół technicznych dyrektor Tomasz Łodej.
Powiedzmy jeszcze, że Technikum nr 1 w dawnym 'Ekonomiku’ znalazło się poza pierwszą 500. w kraju i na 13. miejscu w regionie, a całe zestawienie można znaleźć na stronie internetowej Perspektyw.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia