Miłośnicy sportów zimowych mogą już szykować narty czy deski

źródło: facebook.com/szwajcariabaltowska/

Miłośnicy sportów zimowych mogą już szykować narty czy deski. Dzisiaj w samo południe uruchomione zostaną 2 pierwsze trasy w Szwajcarii Bałtowskiej, ale trwają prace, by uruchomić kolejne przy kolei krzesełkowej.

– Cieszymy się, że w końcu możemy przekazać pozytywną informację. Już dzisiaj uruchamiamy 2 trasy przy wyciągu orczykowym. Jeśli chodzi o pozostałe trasy, to wszystko zależy od pogody, a ta ostatnio nas nie rozpieszcza. Staramy się jednak być dobrej myśli i liczymy, że mróz przyjdzie do nas na stale i będziemy mogli uruchomić pozostałe trasy – mówi Blanka Lichota- Śmigiel z Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Dzisiaj stacja narciarska będzie czynna od 12 do 20, zaś przez najbliższe dni od soboty do poniedziałku w godzinach od 9 do 20. Ale jak podkreśla Blanka Lichota- Śmigiel godziny te mogą ulec zmianie, ze względu na warunki pogodowe. – Zachęcamy do śledzenia naszych social mediów, na których na bieżąco podajemy informacje panujące na naszych stokach – dodaje.

Przypomnijmy, że nowością w tym sezonie jest system obsługi karnetów. Od tego roku właściciel stoku wprowadził innowację w systemie sczytywania kart do wyciągu. Nie trzeba będzie wyciągać już karnetu z kieszeni, ponieważ system z pewnej odległości sam ją 'znajdzie’ i otworzy automatycznie bramkę, co znacznie zmniejszy kolejki. Zmodernizowana została także strefa gastronomiczna, powiększono wypożyczalnię sprzętu, w której od tego sezonu będzie można także kupować karnety, a nie tak jak dotychczas tylko w kasach.

/paw/

Ważne wydarzenia