Bezpieczny świąteczny weekend na ostrowieckich drogach

O północy w niedzielę 29  grudnia policjanci ostrowieckiej drogówki zakończyli akcję 'Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie’, którą zapoczątkowali w Wigilię 24 grudnia. Bezpieczeństwa na drogach powiatu strzegło 70. funkcjonariuszy i jak mówi oficer prasowy Beata Grubner było względnie bezpiecznie. – W trakcie tego długiego, świątecznego weekendu doszło na naszych drogach do 14 kolizji, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń – podkreśla.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierowców i na gorącym uczynku, bo będących pod wpływem alkoholu, ujęli trzech rowerzystów, a w drugi dzień świąt także pijanego mieszkańca Grzegorzowic w gminie Waśniów, który zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Takich wzmożonych kontroli należy się spodziewać także jutro – w Sylwestra.
Dziś tymczasem rozpoczęły się działania 'Niechronieni uczestnicy Ruchu Drogowego’. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych – i dotyczy to zarówno kierujących, jak i samych pieszych czy rowerzystów – a także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Akcja potrwa do jutra do 22.00.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia