Święta na ostrowieckich drogach minęły spokojnie

Także na drogach powiatu ostrowieckiego policja prowadzi wzmożone kontrole w ramach ogólnopolskiej akcji 'Bezpieczny weekend Boże Narodzenie’. Rozpoczęła się ona w Wigilię 24 grudnia i potrwa do 29 grudnia. Jak mówi Beata Grubner z komendy policji w Ostrowcu – funkcjonariusze byli wzywani jedynie do kolizji drogowych. – Na terenie powiatu odnotowaliśmy osiem kolizji drogowych, w których na szczęście nikt nie doznał obrażeń – informuje.

Okres świąteczno – noworoczny to czas wzmożonego ruchu na drogach i rodzinnych spotkań, którym nierzadko towarzyszy alkohol. W Wigilię policjanci zatrzymali na ulicy Ostrowieckiej w Kunowie nietrzeźwego rowerzystę. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W drugi dzień świąt mundurowi ujęli pijanego mieszkańca Grzegorzowic w gminie Waśniów, który zdecydował się wsiąść za kółko samochodu. Zatrzymany do kontroli mężczyzna miał 3 promile alkoholu.
– Pamiętajmy, żeby w podróży wykazywać się rozsądkiem i odpowiedzialnością. Nie wsiadajmy nigdy za kółko po spożyciu alkoholu – apeluje Beata Grubner.

Policyjna akcja – przypomnijmy – potrwa do północy w niedzielę.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia