Wielki Finał „Gwiazdki Moc 2019”

40 tysięcy złotych to kwota, którą przyniosła świąteczna akcja Radia Ostrowiec Gwiazdki Moc.
Po pięciu dniach licytacji niezwykłych przedmiotów ofiarowanych przez naszych wspaniałych Darczyńców i tak pięknie licytowanych przez naszych słuchaczy zakończyliśmy jej trzecią edycję. W tym roku zbieraliśmy środki na zakup samochodu – karetki dla Hufca ZHP w Ostrowcu. Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy od lat niesie medyczną pomoc mieszkańcom powiatu. Harcerze uczą dzieci udzielania pierwszej pomocy, uczą patriotyzmu, zasad fair play, współpracy z innymi. To, że warto było taki cel wybrać przekonywali nas każdego dnia nasi wspaniali Słuchacze, biorąc udział w akcji Gwiazdki Moc.
Ostatnim przedmiotem tegorocznej licytacji byłą koszulka reprezentacji Polski z autografami całej drużyny i trenera Jerzego Brzęczka, którą podarował Andrzej Kobylański.
I to on sam, jako właściciel firmy Skorpion z Jarkiem Kubą, prezesem LGD Krzemienny Krąg, naszym partnerem akcji Gwiazdki Moc stoczyli bój o koszulkę.
W studiu licytację wspierała 50 – tka harcerzy z gitarami, trąbkami i kołatkami. Prowadził ich Dariusz Czupryński, komendant Hufca i jego zastępczyni Teresa Woźniak.
Joanna Gergont – Woś, redaktor naczelna Radia Ostrowiec podkreślała, że jesteśmy rozgłośnią, dla której wspólnota lokalna to wielka wartość, a organizowanie takich akcji nie byłoby możliwe bez naszych słuchaczy.
– Jest to możliwe dzięki wspaniałym osobom, które licytowały, chociaż nie zawsze się im to udawało, ponieważ mieli ograniczone środki. Najważniejsze jest to, że jednak pojawiło się wiele życzliwych, ciepłych słów. To ma dla nas ogromną wartość.
Jeszcze przez 70 dni na portalu Zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka na Ambulans dla Grupy Ratowniczej, każda złotówka tam wpłacona może przyczynić się do zakupu nieco nowszego samochodu dla harcerzy.
Ten tydzień pokazał, że Gwiazdka ma moc!.
Dziękujemy!

Podziel się

Ważne wydarzenia