Za nami drugi dzień akcji Gwiazdki Moc

Drugi dzień akcji Gwiazdki Moc za nami i wspólnymi siłami, zwłaszcza dzięki odważnie licytującym słuchaczom, a także darczyńcom, grupom wspierającym licytację i wielkiej mocy Gwiazdki uzbieraliśmy dziś 5750 złotych na zakup karetki dla ostrowieckich harcerzy.

Podczas Grande Finale licytowaliśmy dziś gobelin z herbem KSZO podarowany nam przez Zarząd Klubu KSZO 1929 Ostrowiec. Klub znaczenie Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy Zna, bo właśnie oni dbają o zabezpieczenie medyczne spotkań. Do licytacji zachęcali u nas w studiu Maciej Kozicki, prezes KSZO 1929 oraz Sebastian Mazur, dyrektor sportowy, który podbił cenę gobelinu do 400. My, jako Radio Ostrowiec, sponsor KSZO 1929 – dorzuciliśmy do niego karnety do Szwajcarii Bałtowskiej.
Godną kwotą 800 złotych odpowiedział pan Mateusz, a sportowa walka obudziła panią Izę, naszą słuchaczkę, która dała 900 złotych. I to ona zabierze ze sobą Gobelin z Herbem KSZO. Gratulujemy i dziękujemy.

Za 1600 złotych właścicielem certyfikatu, dokumentującego wpisanie Rezerwatu Krzemionki na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z okazałym krzemieniem pasiastym został pan Artur, który przebił oferty pana Adriana i pani Beaty. Przedmioty te podarowała Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Dziś od rana swoich właścicieli znalazły już świąteczne skrzaty przygotowane przez Centrum Edukacji Zawodowej oraz choinki ostrowieckich harcerzy, konsultacja dietetyczna z firmy Czyżewski za 600 zł oraz hełm z lat 70-tych podarowany przez ostrowieckich strażaków.
W akcji Gwiazdki Moc zlicytowaliśmy także żywą choinkę ozdobioną przez dzieci z Bałtowa i Okołu podarowaną przez wójta gminy Bałtów Huberta Żądło oraz biżuterię podarowana przez Małgorzatę Rapacz, właścicielkę salonów Polskie Srebro Złoto Świata. Poszła za 1000 zł.
Pan Włodzimierz został właścicielem afrykańskiej maski przywiezionej z misji przez polskich księży, a podarowanej przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Naszą akcję wzbogaciło to o 450 zł.

W tym roku w akcji Gwiazdki Moc zbieramy środki na zakup samochodu karetki dla Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy.
Wszystkim licytującym i darczyńcom pięknie dziękujemy.

 

/pcr/

Ważne wydarzenia