Eko-mieszkańcy miasta nagrodzeni

’Wybór logiczny – bądź ekologiczny’. To hasło autorstwa Daniela Kaczora zwyciężyło w jednym z trzech konkursów, jakie Urząd Miasta organizował razem z Radiem Ostrowiec w ramach programu Eko-Ostrowiec. Dziś prezydent Jarosław Górczyński wręczył nagrody laureatom tych nagród. Pan Daniel otrzymał zestaw koszy do segregacji odpadów. Wyróżnienia i wyciskarki do soków otrzymali też Mateusz Cheba za hasło 'Środowisko ponad wszystko’ oraz Urszula Kwiatkowska za hasło 'Segreguj do woli, bycie eko nie boli’.
Nagrodę główną, czyli smartfon w konkursie na krótki filmik promujący ekologiczne postawy zdobyła Mirosława Masłoń. Wyróżnienia i kosze do segregacji odpadów trafiły do Mikołaja Krupińskiego i Magdaleny Krawczyk.
Wyciskarkę do soków w trzecim konkursie wywalczył Tomasz Sałata, który jako pierwszy dodzwonił się do naszego radia i na antenie odpowiedział poprawnie na pytanie dotyczące ekologii. – Promowanie ekologicznych postaw jest dla nas bardzo ważne – wyjaśnia znaczenie akcji 'Eko Ostrowiec’ Edyta Macias z Urzędu Miasta. – Zachęcamy mieszkańców, żeby produkowali mniej odpadów. Musimy ograniczyć tę masę, jaka trafia na wysypisko śmieci. Tylko jeden mieszkaniec Ostrowca każdego roku produkuje blisko 400 kg śmieci. Zależy nam także na tym, żeby jak najwięcej odpadów odzyskać i tu ważna jest prawidłowa segregacja – podkreśla.

Dodajmy, że w ramach całego programu 'Eko Ostrowiec’ prowadzone są również warsztaty dla uczniów ostrowieckich przedszkoli i szkół na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Janiku.
Dzieci obejrzały też interaktywny spektakl teatralny 'Bukiet talentów’, jaki na deskach kina Etiuda wystawił Teatr KulturESKA z Krakowa. Teatr ten specjalizuje się w edukacyjnych przedstawieniach o tematyce ekologicznej. Gmina przygotowała materiały edukacyjne dla młodzieży. Wśród nich są m.in. naklejki na schody zawierające hasła ekologiczne, a także plansze do powieszenia na ścianę dla szkół i przedszkoli.

Ważne wydarzenia