Drużyna z „Ekonomika” w kolejnym etapie olimpiady ZUS

Za nami szkolny etap olimpiady 'Warto wiedzieć więcej’, której organizatorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do rywalizacji w ramach całego województwa przystąpiło 600 uczniów, wśród nich 27 reprezentowało ostrowiecki Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Do kolejnego, wojewódzkiego etapu zakwalifikowała się trzyosobowa grupa z ostrowieckiej placówki.
– Młodzieży z Ostrowca Św. należy pogratulować, bowiem zespół reprezentujący „Kopernika” uzyskał aż 56 punktów na 60 możliwych. Dziewczyny wykazały się nie tylko niesamowitą wiedzą, ale doskonale poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, składek i świadczeń, tego czym zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych a także tego jak wypłacane są zasiłki – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS.

Teraz przed dziewczynami z 'Ekonomika’ kolejny etap przygotowań i rywalizacji na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w kieleckiej siedzibie ZUS-u w połowie marca, zaś finał olimpiady 17 kwietnia w Warszawie.

Przypomnijmy, że zwycięzcy mogą liczyć na indeksy na wybrane kierunki na 11 krajowych uczelniach, dodatkowe punkty w procesie rekrutacji lub niższe czesne. Natomiast najlepsi otrzymają laptopy, tablety lub czytniki e-booków.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia