Remont przyszpitalnego parkingu z problemami

Przebudowa parkingu przed głównym wejściem do ostrowieckiego szpitala potrwa dłużej niż początkowo zakładał wykonawca, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Prace miały zakończyć się 9 grudnia, ale nie przebiegały bezproblemowo.

– Niespodzianek, niemal codziennie, dostarczają kierowcy, którzy nie stosują się do ustawionych na czas remontu znaków i parkują swoje auta gdzie popadnie, tarasując nam drogę i wstrzymując roboty – mówi Krzysztof Kowalski, prezes MPRD. – Dziś na przykład musieliśmy odholować samochód, który został zaparkowany w takim miejscu, że nie mogliśmy kontynuować pracy. Podobne przypadki zdarzały się już wielokrotnie wcześniej. Pacjenci lub osoby ich odwiedzające zrywali zabezpieczenia, przesuwali płotki i wjeżdżali na plac – dodaje.

Większość robót już została wykonana, a termin oddania inwestycji przez wykonawcę wstępnie wyznaczono na poniedziałek 16 grudnia. Do tego czasu obowiązywać wciąż będzie zmieniona organizacja ruchu na ulicy Szymanowskiego i przy wjeździe do szpitala.
Przypomnijmy, że po przebudowie parkingu miejsc postojowych będzie dwukrotnie więcej – a dokładnie 101.
/mag/

Ważne wydarzenia