Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika

Dzisiaj dowiemy się kto będzie reprezentował Ostrowiec na 26. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Poza Ostrowcem, przesłuchania regionalne odbywają się jeszcze w 33 miejscowościach na terenie całego kraju oraz w 5 miastach na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno soliści, duety jak i zespoły wokalne a także chóry. W ramach eliminacji, które odbywają się w browarze kultury swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 32 uczestników. – Reprezentować nas w Będzinie będzie tylko 3 kandydatów, także konkurencja jest duża – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu i podkreśla, że udział w różnego rodzaju festiwalach czy konkursach muzycznych to szansa na rozwój dalszej kariery artystycznej. – Myślę, że to jest taki paszport do talent show, które odbywają się w mediach. Bardzo często to są osoby niezwykle utalentowane, które kształtowały swój warsztat podczas takich wydarzeń, a potem mierzą się z większymi wyzwaniami – dodał.

Warto dodać, że Festiwal kolęd i pastorałek to największy tego typu przegląd w Polsce i jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w Europie gromadzący każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób.

Będziński finał festiwalu odbędzie się w dniach od 9-12 stycznia.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia