Uczniowie „Staszica” zebrali pół tony karmy dla zwierząt

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyski pobili własny rekord sprzed roku. Podczas akcji zbierania karmy dla podopiecznych Stowarzyszenia 'Animals’ zebrali około pół tony pożywienia dla zwierząt.

– Akcje sukcesywnie udaje się przeprowadzać od trzech lat, a jej pomysłodawcą jest Julia Malicka. Cieszy taka aktywność uczniów – mówi Dorota Mączka, nauczycielka języka polskiego, która opiekuje się młodymi aktywistami. Przypomnijmy, że podczas pierwszej edycji udało się zebrać około 100 kilogramów, a w zeszłym roku już ponad 200.
– Cieszę się, że jest coraz większe zainteresowanie naszą akcją – mówi pomysłodawczyni Julia Malicka i dodaje, skąd pomysł na organizację zbiórki.
– Jak uczyłam się w gimnazjum były organizowane podobne zbiórki, w momencie gdy przyszłam do liceum zapytałam się czy tu też są takie organizowane. A dlaczego Animals? Bo moim zdaniem najprężniej działają na rzecz zwierzaków – wyjaśnia.
Mimo że uczniowie klasy III D kończą w tym roku naukę w Staszicu, zapowiadają że ideę przekażą młodszym rocznikom. Radio Ostrowiec trzyma kciuki za kolejne edycje akcji.
/bart/

Ważne wydarzenia