Znamy przebieg trasy obwodnicy Opatowa

źródło: gddkia.gov.pl

Znamy już przebieg obwodnicy Opatowa. 15 kilometrowa trasa będzie przebiegała wzdłuż drogi krajowej nr 9 i drogi ekspresowej S74.

– Otrzymaliśmy już decyzję środowiskową dla tej inwestycji – informuje Małgorzata Pawelec-Buras rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W tej decyzji został określony przebieg trasy a także pewne rozwiązania techniczne. Można powiedzieć, że obwodnica Opatowa będzie biegła po południowo-zachodniej stronie miasta. Zaplanowane zostały dwa węzły w ramach tej obwodnicy – węzeł Opatów i Marcinkowice – mówi rzecznik Małgorzata Pawelec- Buras.

Dzięki tej inwestycji ruch w samym centrum miasta zostanie odciążony. Bo przypomnijmy, przez Opatów, jednym śladem przebiegają dwie drogi – nr 74 Sulejów – Kielce – Kraśnik i droga nr 9 Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Rzeszów, na których ruch tranzytowy jest duży przez co w mieście tworzą się korki.
– Obwodnica przede wszystkim wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, co skróci czas podróżowania tranzytem. Zmieni się komfort jazdy, a mieszkańcy odczują ulgę, ponieważ dzięki inwestycji zmniejszą się korki, ilość spalin. Poprawi się przepustowość ruchu lokalnego w mieście – mówi Małgorzata Pawelec- Buras.

Zakres inwestycji obejmuje budowę dwujezdniowej drogi krajowej i ekspresowej, budowę mostów, wiaduktów oraz ekranów akustycznych i przejść dla zwierząt. Nie zabraknie także barierek ochronnych czy osłon przeciwolśnieniowych.

Obwodnica Opatowa uwzględniona została w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 i przebiegać będzie przez gminy Opatów, Lipnik i Sadowie.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia