Remondis nie składa broni

Remondis, który przegrał przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów w mieście na dwa kolejne lata najpewniej będzie się domagał jego unieważnienia na drodze sądowej. W środę Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła ich wniosek o unieważnienie postępowania ogłoszonego przez gminę. Wygrało je Konsorcjum firm Fart i Fart BIS z Kielc.
Przypomnijmy, że Remondis swoje usługi na okres dwóch lat wycenił na 26 i pół miliona złotych, a kieleckie konsorcjum na 19 milionów 300 tysięcy. Dodajmy też, że miasto zabezpieczyło na ten cel 20 milionów i to na tej podstawie określiło stawki za wywóz śmieci dla gospodarstw domowych, które przyjęła już także Rada Miasta. Od stycznia opłata wyniesie 16 złotych od osoby w gospodarstwach do 4ech osób i w sumie 69 złotych dla gospodarstw większych.
Teraz płacimy 7,50 za za odpady segregowane i 14 złotych za niesegregowane od osoby i cena ta nie była podnoszona od kilku lat. Dwuletni kontrakt zawarty na lata 2018-2019 wynosił około 12,5 mln. złotych, a nie jak teraz 20.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia