Świąteczne nastroje w „Bronku” – nowe ozdoby zawisną na korytarzach szkoły

Nowe bombki, światełka, łańcuszki oraz inne ozdoby świąteczne pojawiły się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu. Pomysł, by wprowadzić do szkoły klimat świąt wyszedł od uczennic i członkiń szkolnej grupy 'Bronek TV’.
Dzisiaj Zuzia, Kasia i Ola przystąpiły do dekorowania szkolnych korytarzy.
– Dzięki naszym uczniom, pojawił się pomysł udekorowania szkoły, żeby podkreślić atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To dzięki samorządowi i dziewczynkom z szkolnej telewizji „Bronek TV”, udało nam się pozyskać nowe ozdoby i rozpocząć przygotowywanie szkoły, na ten szczególny okres w roku – mówi Anna Musiał, nauczyciel i opiekun samorządu uczniowskiego.
Same inicjatorki opowiadają, że pomysł był dość spontaniczny.
-Razem z koleżankami, stwierdziłyśmy, że chcemy wprowadzić do naszej szkoły prawdziwą atmosferę świąt za pomocą ozdób, aby wyróżniała się na tle innych.
Na schodach i korytarzach pojawiły się wiszące świąteczne skarpety, girlandy, bombki. Nad nimi zawisły banery z życzeniami dla nauczycieli i uczniów. A ci o pomyśle koleżanek mówią 'świetna inicjatywa’.
– Myślimy, że każdy lepiej poczuje atmosferę świąt w tak przyzdobionej szkole. Kiedyś przyozdabiane były tylko sale, teraz święta będzie można poczuć w całej szkole – mówili Jakub i Agnieszka.
Świąteczna akcja dekorowania była możliwa dzięki wsparciu samorządu szkolnego, który przeznaczył środki finansowe na zakup ozdób.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia