Szlachetna paczka – wielki finał już wkrótce

7 i 8 grudnia odbędzie się tzw. 'Weekend Cudów’ w ramach 'Szlachetnej Paczki’. Podczas wielkiego finału wolontariusze z Ostrowca będą odbierać i przygotowywać paczki, które trafią do potrzebujących rodzin. Akcja nabiera tempa tym, a przyszły tydzień to ostatni czas na zgłaszanie rodzin potrzebujących.
– Jesteśmy już coraz bliżej wielkiego finału naszej akcji. Na ten moment mamy zgłoszonych 25 rodzin, które napływają do nas na bieżąco. Wszystkie rodziny, które potrzebują wsparcia znajdują się na stronie szlachetnej paczki skąd darczyńcy mogą pobierać najważniejsze informacje – mówi Monika Fronczek, koordynator akcji na terenie Ostrowca.
Dodaje, że samych darczyńców nie brakuje, ale niestety akcja zachęcająca do wzięcia udziału w wolontariacie nie spotkała się z dużym odzewem.
– Jesteśmy lekko rozczarowani frekwencją, ponieważ ilość zgłoszeń była bardzo niewielka. Jednak nie wpłynęło to negatywnie na całą akcje.
W Ostrowcu do pomocy zgłosiło się tylko 8-miu wolontariuszy.
Szlachetna paczka dotrze do rodzin z Ostrowca i Bałtowa. Wszystkie 'dary’ są dedykowane do osobistych potrzeb każdej rodziny. Tradycyjnie w paczkach znajdą się artykuły spożywcze, środki chemiczne, ale też sprzęt AGD lub kursy językowe. W tym roku zgłoszenia dotyczą w większości osób wykluczonych, samotnych i starszych.
– W tym roku najbardziej skupiliśmy się na osobach starszych pominiętych przez społeczeństwo. Na szczęście darczyńcy nas nie zwiedli i odpowiedzieli na ich potrzeby – dodaje Monika Fronczek.
Listy rodzin są dostępne i można je wspierać poprzez stronę internetową szlachetnej paczki do końca przyszłego tygodnia.

/błaż/

Ważne wydarzenia