Pomóżmy Natalii spełniać marzenia

Natalia Śmieszek – podopieczna Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim marzy o nowym wózku inwalidzkim przeznaczonym do uprawiania sportu.

– Możliwości finansowe jej najbliższych oraz przyjaciół nie pozwalają na zakup profesjonalnego wózka biegowego, który zwiększyłby bezpieczeństwo zawodniczki w czasie treningów i zawodów sportowych – informuje Ernest Krajewski, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

Natalii od urodzenia towarzyszy niepełnosprawność ruchowa spowodowana przepukliną oponowo-rdzeniową. Na co dzień korzysta z wózka inwalidzkiego, który od kilku lat służy jej również jako sprzęt sportowy. Dziewczynka jest niezastąpionym filarem drużyny biegowej, która prężnie funkcjonuje w szkole. Udział w każdych zawodach poprzedzony jest treningami, na których również korzysta z wózka nieprzeznaczonego do uprawiania sportu. Natalia jest już doświadczonym sportowcem. Może się pochwalić zdobytymi medalami z imprez ogólnopolskich i regionalnych, a każdy jej udział w zawodach stwarza szansę na kształtowanie pozytywnych umiejętności społecznych oraz wpływa na wzmocnienie jej samooceny.
Koszt specjalnego wózka biegowego to ponad 10.000 zł dlatego osoby chętne by pomóc tej wyjątkowej zawodniczce mogą to zrobić przekazując datek na podane poniżej konto bankowe.
Bank Spółdzielczy 15 8507 0004 2001 0004 6633 0001 z dopiskiem „na wózek sportowy”.
Więcej informacji można uzyskać W Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu.
/marsz/

Ważne wydarzenia