Powiat szykuje się do remontu pięciu dróg

pixebay

Powiat rozstrzygnął przetargi na remonty i przebudowy sześciu dróg, na które otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych i w tym tygodniu będzie podpisywał umowy z wyłonionymi wykonawcami.
Remontu, wraz z budową kanalizacji deszczowej na pewno doczeka się droga w Denkówku w gminie Bodzechów, z której wody opadowe zalewały niżej położone działki, zabudowane domami jednorodzinnymi.
Najkorzystniejszą ofertę na 2 miliony 200 tysięcy złożyła lokalna firma Drogmar, podczas gdy powiat zabezpieczył 4 miliony 100 tysięcy.
Oszczędności po stronie gminy Bodzechów, która zdecydowała się dołożyć do 50. procentowego wkładu własnego powiatu nieco ponad 1,5 miliona złotych, przekroczyły 800 tysięcy. – Dzięki tym oszczędnościom jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na budowę odwodnienia drogi gminnej już na samym osiedlu. Chcielibyśmy rozpocząć to zadanie jeszcze w tym roku i zakończyć w przyszłym – zapowiada Jerzy Murzyn, wójt Bodzechowa.
Drugi przetarg, jaki także powiat już rozstrzygnął, obejmuje pięć innych zadań. – Remontu doczeka się aleja Jana Pawła II w Ostrowcu od skrzyżowania z ulicą Bałtowską do ulicy Iłżeckiej. W gminie Waśniów wyremontowana zostanie droga w miejscowości Nosów wraz ze skrzyżowaniem, w gminie Ćmielów drogi w Piaskach Brzóstowskich i ulica Skała w Ćmielowie. Mamy jeszcze jedno zadanie w gminie Kunów. To droga Kunów- Janik w miejscowości Janik – wylicza mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu.
Do tego postępowania było 11 ofert, a oszczędności łącznie wyniosły 800 tysięcy złotych. Dodajmy, że roboty drogowe rozpoczną się na wiosnę i mają zostać zrealizowane do września przyszłego roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia