Przed nami Bike’owa Kolacja, tym razem we wnętrzach browaru

Przed nami kolejna edycja Bike’owej Kolacji. To spotkanie dla wszystkich miłośników jednośladów i turystyki odbędzie się 22 listopada o godzinie 18 w nowych wnętrzach Galerii Fotografii MCK w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Jak podkreśla Kamil Stelmasik ze Stowarzyszenia Ostrower – nazwa kolacji nie jest przypadkowa. Menu stanowią bowiem rowerowe opowieści. – Na przystawkę swoimi rowerowymi przygodami podzielą się działające w naszym mieście ostrowieckie grupy rowerowe, które podzielą się swoimi przygodami. Opowiedzą o przejechanych kilometrach, miejscach, które odwiedzili oraz o zorganizowanych wycieczkach. Danie główne to opowieść Mariusza Tracza i Zbigniewa Kryci. To są panowie, którzy jeżdżą wspólnie od kilku lat, przemierzają różne szlaki. Ich prelekcja będzie skupiona na krajach skandynawskich, na trasie jaką pokonali z Helsinek do Sztokholmu oraz o Kopenhadze – dodaje.

W tym roku podczas Bike’owej Kolacji wprowadzono nowy zwyczaj – każdy uczestnik kolacji może przynieść ze sobą jakieś danie, jak zaznacza Kamil Stelmasik – danie rowerowe. Liczymy na kreatywność wszystkich osób, które przyjdą na kolację, co to będą za dania.

Wstęp na kolację jest wolny a uczestniczyć mogą w niej nie tylko członkowie Stowarzyszenia Ostrower ale też wszyscy inni mieszkańcy miasta. Dodam, że wspomniana kolacja zapoczątkuje cykl spotkań Bike’owe szlaki.

/paw/

Ważne wydarzenia