Trwa XV Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych

W Ostrowieckim Browarze Kultury trwa Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych.

Uczestniczą w nim uczniowie z Ostrowca oraz z sąsiednich gmin. Laureaci będą mogli zaprezentować się podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości. – Pierwszy raz w OBK w sali wielofunkcyjnej XV edycja przeglądu. Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria wiekowa klas 5-8. Tutaj mamy bardzo dużo wykonawców, bardzo dużo solistek, które będą śpiewać piosenki patriotyczne – mówiła Ewa Storzysz z Miejskiego Centrum Kultury.

Uczennice z ostrowieckiej dziesiątki, które również zaprezentowały się podczas konkursu jednogłośnie mówiły, że pieśni patriotyczne pokrzepiały do walki o wolną Polskę.

Dzisiaj kontynuacja przeglądu pieśni patriotycznych, tym razem swoje umiejętności wokalne zaprezentują uczniowie szkół średnich. – Przegląd cieszy się coraz większą popularnością, jutro na ostrowieckiej scenie zaprezentują się także wokaliści z kieleckich uczelni – podkreśla Ewa Storzysz.
– Jest to konkurs adresowany do wszystkich. Myślę jednak, że w przyszłym roku rozszerzymy formułę o kategorię osób dorosłych. Mamy sygnały, że i seniorzy chcieliby pośpiewać – dodaje.

W tegorocznej edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych bierze udział kilka zespołów oraz kilkudziesięciu solistów.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia