Podsumowanie policyjnej Akcji „Znicz”

Policjanci podsumowali tegoroczną akcję 'Znicz’. Ewelina Wrzesień oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu podkreśla, że z roku na rok statystyki się poprawiają się, choć nadal nie brakuje kierowców przekraczających prędkość, czy kierujących pod wpływem alkoholu. – Ale w tym roku nie odnotowaliśmy żadnego wypadku – informuje Ewelina Wrzesień.

– Policjanci przeprowadzili 349 kontroli drogowych. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwość 320 kierujących, ujawniając 2 osoby poruszające się pojazdami w stanie nietrzeźwości. Na drogach naszego powiatu odnotowano 20 kolizji drogowych – wylicza.
Ponadto policjanci zatrzymali trzem kierowcom prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Jak się okazało, to właśnie jeden z tych 'pędzących’ kierowców znalazł się pod wpływem alkoholu.
W województwie świętokrzyskim w czasie tegorocznej akcji ,,Znicz’ doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 12 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 41 nietrzeźwych kierowców, a 30 kierującym zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.
W tym roku akcja ,,znicz’ rozpoczęła się w czwartek 31 października i trwała do niedzieli 3 listopada.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia