Piotr Dasios – wiceprezydent Ostrowca z „życiówką” podczas Maratonu Nowojorskiego

Piotr Dasios – wiceprezydent Ostrowca wystartował wczoraj w najbardziej prestiżowej imprezie biegowej – Maratonie Nowojorskim. W biegu udział wzięło ponad 53 tysiące biegaczy.

– To niewyobrażalny tłum, ale nie było jakoś specjalnie ciasno na trasie, przemyślana organizacja, drogi, które są szerokie. Organizatorzy dali radę – przekazał Radiu Ostrowiec, Piotr Dasios.
Wiceprezydent uzyskał fantastyczny rezultat i przy okazji ustanowił rekord życiowy. 2 godziny 57 minut i 51 sekund to czas, który dał mu 1267 miejsce na 53 508 biegaczy. W swojej kategorii wiekowej był 58 na 4052 biegaczy.

– Mimo, że to jeden z cięższych maratonów to dla mnie był bardzo udany bieg. Trasa była dość trudna, sporo podbiegów na mosty i ostatnie kilometry po Central Parku, istny rollercoaster – długie podbiegi i zbiegi na sam koniec maratonu. Pogoda była dobra, słoneczna ok. 12-14 stopni, trochę wiatru.
Maraton nowojorski – tu trzeba po prostu być dla tej atmosfery i kibiców – podsumował imprezę Piotr Dasios.

A tym biegiem wiceprezydent Ostrowca realizuje swój projekt, który zakłada, że przebiegnie maratony na wszystkich kontynentach. Teraz po Maratonie Nowojorskim został mu tylko maraton na Antarktydzie.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia