Jak dziś kursuje komunikacja miejska w powiecie?

Dziś Święto Zmarłych. Do każdego cmentarza w powiecie bez problemu dotrzecie komunikacją miejską.

Dziś, czyli w dniu Wszystkich Świętych komunikacja na linii Waśniów – Ostrowiec – Waśniów oraz na terenie gminy odbywać się będzie jak w dni świąteczne – informuje wójt Waśniowa, Krzysztof Gajewski.
W związku ze Świętem Zmarłych dodatkowe kursy autobusowe uruchamia dziś gmina Bodzechów.
Pierwszy kurs na trasie Świrna – Jędrzejowice- Mychów Kościół – Szewna Cmentarz wyruszy o godz. 8.40, drugi o 11.00.
Z kolei powrót z Szewny w kierunku Świrny zaplanowano na godz. 10.40 i 14.00. Szczegóły dostępne są na stronie Urzędu Gminy Bodzechów.
W gminie Kunów podobnie jak w Waśniowie obowiązywał będzie świąteczny rozkład jazdy. Podobnie będzie w Ćmielowie i Bałtowie.
Mieszkańcy powiatu mogą liczyć na trzy linie specjalne, które dziś uruchamia Trans Katrina.
S 102 rusza z Ćmielowa i przejeżdżać będzie koło Cmentarza w Ćmielowie i Denkowie, S 104 ruszy z Garbacza i przejedzie między innymi obok cmentarzy w Mominie, Szewnie, a także cmentarza przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu. S 105 kursować będzie od Miłkowa i na swojej trasie będzie przejeżdżać obok cmentarza przy ul. Denkowskiej. Wszystkie linie będą kończyć kursy przy Cmentarzu Komunalnym w Ostrowcu.
Dziś autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji jeździć będzie można za darmo, ale tylko na terenie miasta. Kursują także dodatkowe linie – 'C’ od ul. Ogrodowej przez ulicę Sienkiewicza do cmentarza komunalnego.
Linia 'D’ – od ul. Rudzkiej w Denkowie przez ulicę Polną na cmentarz komunalny. Linia 'E’ – od Kątów Denkowskich przez Bałtowską, Radwana i Polną do Denkowa, a także linia 'K’ od cmentarza w Szewnie, przez Aleję 3 Maja, ulicę Starokunowską, Sienkiewicza, Wymysłów i Janik do Rynku w Kunowie.
Do niedzieli 3 listopada kursować będzie także specjalna linia 'S’.
Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Ostrowcu.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia