Na oddziale pediatrii w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu pojawiła się Zaczytana Biblioteka

Na oddziale pediatrii w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu pojawiła się Zaczytana Biblioteka. Podopieczni ostrowieckiej lecznicy mogą skorzystać z Zaczytanej Półki i zabrać ze sobą wybraną książeczkę do domu, a pracownicy Fundacji Zaczytani.org zobowiązują się do tego, aby na bieżąco uzupełniać brakujące egzemplarze.

– Na tym polega nasza akcja – mówi Katarzyna Nawrocka z fundacji i dodaje, że wszystko po to, aby mali pacjenci mieli także dobre wspomnienie ze szpitala. Zapytana skąd pomysł, aby taką biblioteczkę otworzyć w Ostrowcu odpowiada: – Jesteśmy tu przede wszystkim dlatego, że tutaj znajduje się placówka firmy która sponsoruje dzisiejszą bibliotekę. Podczas współpracy z programem’ Tak Pomagam’ zbieramy nie tylko książki, ale otwieramy też biblioteki. To już 38 biblioteka pod patronatem 'Tak Pomagam’. W Ostrowcu Świętokrzyskim oddział  naszego mecenasa nazbierał najwięcej książek ze wszystkich oddziałów w całej  Polsce podczas Wielkiej Zbiórki Książek 2019 – tłumaczy.

Jak się okazuje, Ostrowiec uzbierał ponad 2000 książek. – W tak małym mieście jak Ostrowiec, to jest to bardzo duży wyczyn. To jest imponująca liczba książek, jesteśmy szczęśliwi z tego powodu. Chcieliśmy również pokazać mieszkańcom, gdzie trafiają ich książki i tak jak w całej Polsce, chcieliśmy odwiedzić małych pacjentów i wyczarować choć na chwile uśmiech na ich twarzach – mówi Katarzyna Nawrocka.

Punktem kulminacyjnym uroczystego otwarcia biblioteki było spotkanie czytelnicze z aktorką Moniką Mrozowską znaną m.in. z serialu 'Rodzina zastępcza’. Ambasadorka fundacji przeczytała dzieciom książkę pod tytułem 'Proszę mnie przytulić’. – Czasami jest bardzo wzruszająco, bo przychodzą dzieci, które są już kilka tygodni w szpitalu i dla nich to jest takie trochę oderwanie się od szpitalnego życia. Dlatego my, głownie po to przyjeżdżamy, żeby dać im chwilę wytchnienia – mówiła aktorka.

Fundacja Zaczytani.org działa od sześciu lat. W tym czasie udało się zebrać prawie 2 mln. książek, powstało ponad 50 'Zaczytanych ławek’, a wczoraj otwarta została 999 biblioteka w świetlicy oddziału dziecięcego, który został urządzony dzięki świątecznej akcji Gwiazdki Moc zorganizowanej przez radio Ostrowiec w 2017 roku.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia