Pomóżmy poszkodowanej rodzinie z Czarnej Gliny

Trwa zbiórka pieniędzy dla trzyosobowej rodziny z Czarnej Gliny, która w nocy 22 października w wyniku pożaru straciła dom.

Na szczęście poza budynkiem nikt nie ucierpiał. W chwili pojawienia się pożaru mężczyzna wraz ze swoim synem był w pracy. W domu przebywała jego żona, która przygotowywała się do snu. Ogień rozprzestrzenił się na cały budynek i domownicy nie mieli szans na ocalenie żadnych elementów mieszkania czy wyposażenia. Inspektorat Nadzoru Budowlanego stwierdził całkowite zniszczenie dachu a budynek został wyłączony z użytkowania.

Jak podkreśla Paweł Szczurek, sąsiad i przyjaciel rodziny, teraz potrzebują pomocy, aby odbudować i wyremontować dom, zakupić niezbędne sprzęty RTV AGD oraz meble. W tym celu zorganizował zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć rodzinę w tych trudnych chwilach. – Staramy się coś robić w tym kierunku, zaraz będą święta i dobrze by było żeby gdzieś przemieszkali ten okres – mówi Paweł Szczurek i dodaje, że sąsiedzi udostępnili poszkodowanej rodzinie przyczepę kempingową, ale niestety nie mają tam dostępu do wszystkich mediów.

Na stronie pomagam.pl prowadzona jest zbiórka. Aktualna kwota jaką udało się zebrać wynosi nieco ponad 3 tysiące złotych. – Bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc, liczę, że uda się uzbierać potrzebne pieniądze – mówi organizator zbiórki i dodaje, że poszkodowana rodzina będzie potrzebować również dużej ilości materiałów budowlanych takich jak cement, wapno, zaprawa gipsowa, rynny dachowe, czy blachodachówka.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia