Ostrowiec w weekend zamienił się w świętokrzyską stolicę rocka

Pierwsza edycja Festiwalu „Rockowe Świętokrzyskie” za nami. Nie zabrakło dobrej muzyki, wzruszeń i fanów cięższych brzmień.

Na scenie Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa” w sobotni wieczór zaprezentowało się łącznie pięć zespołów – cztery w ramach festiwalowego przeglądu zespołów oraz gwiazda wieczoru, formacja Ornette. Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań konkursowych dotarła do nas smutna informacja. Podczas próby dźwięku wokalista kieleckiego zespołu TeasR najprawdopdobniej uszkodził sobie struny głosowe, przez co nie mógł wystąpić.
Część konkursową rozpoczęła folk-punkowa formacja Swobodna z Szydłowca, po nich zaprezentował się ostrowiecki rockowy Arsenał. Trzeci w kolejności na scenie pojawił się najmłodszy zarówno stażem jak i średnią wieku zespół Tom Holder z Ostrowca, którzy zręcznie łączą rock alternatywny z ciężkimi stonerowymi brzmieniami. Jako ostatni z zespołów konkursowych zaprezentowali się NOYA ze Starachowic, którzy pokazali jak powinno grać się ambitnego, progresywnego rocka.
Wieczór uświetnił występ gwiazdy wieczoru –  Ornette, którego założycielem i frontmanem jest basista Oddziału Zamkniętego – Grzegorz „Ornette” Stępień. Fani formacji mogli liczyć na przekrój najważniejszych i najbardziej znanych kompozycji, jak np. „Po co” czy „Tajemnica”
Po części artystycznej przyszedł moment na który czekali wszyscy, czyli wręczenie nagród.
Pierwsze miejsce zajął zespół NOYA, tym samym wygrywając możliwość zarejestrowania pięciu utworów w Studiu Nagrań Dźwiękowych „BAZA”. Nagroda za drugie miejsce, czyli możliwość zagrania koncertu w studiu Radia Ostrowiec trafiła w ręce ostrowczan z Tom Holder. Trzecie miejsce zajął zespół Swobodna, których będziemy mogli ponownie usłyszeć na ostrowieckim Rynku podczas nadchodzącego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nagrodę wręczył osobiście szef ostrowieckiego sztabu WOŚP, Dariusz Czupryński.
Przypomnijmy, że Festiwal Rockowe Świętokrzyskie zorganizował Grzegorz „Ornette” Stępień przy współpracy z Radiem Ostrowiec, ODS „Malwa” i Studiem Nagrań Dźwiękowych „BAZA”.

/bart/

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z festiwalu:

Ważne wydarzenia