Eko-warsztaty w ZUO Janik

źródło: zuojanik.pl

Ponad 40 uczniów klas piątych z ostrowieckiej ’14’ odwiedzi jutro Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Janiku i weźmie udział w warsztatach, dotyczących ekologii.

– Przed nami ostatnie warsztaty w ZUO Janik. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za to, że Zakład Unieszkodliwiania Janik właczył się w tą edukację najmłodszych mieszkańców naszego miasta – mówi Edyta Macias z wydziału infrastruktury ostrowieckiego Urzędu Miasta i dodaje, że łącznie ponad 400 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych odwiedziło wysypisko śmieci w Janiku i zobaczyło jak wygląda proces segregacji odpadów.

– Największe wrażenie na uczniach robi uciążliwość zapachowa. Uczniowie nie zdają sobie z tego, jaki tam jest zapach a także jaka masa odpadów jest tam składowana. Młodzież nie zdaje sobie sprawy z tych ogromnych ilości – dodaje.

Teraz po zakończonych warsztatach, gmina przygotuje materiały edukacyjne dla młodzieży. Wśród nich pojawią się naklejki na schody zawierające hasła ekologiczne, które dzieci tworzyły podczas konkursu promującego dbanie o środowisko, a także plansze do powieszenia na ścianę dedykowane dla szkół i przedszkoli. Bo przypomnijmy, że zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych z Ostrowca wzięły udział w interaktywnym spektaklu wystawianym przez Teatr KulturESKA z Krakowa. Powstanie także planszowa gra edukacyjna dotycząca segregacji odpadów.

A to wszystko w ramach akcji EKO Ostrowiec.

/paw/

Ważne wydarzenia