„Jazz Witamina” – jazzowa przygoda w Sandomierzu

żródło: http://www.esceka.pl/news/witamina-jazz-2019

W Sandomierzu od soboty zaczyna się festiwal 'Jazz Witamina’. Spotkania z muzyką jazzową rozpoczęły się 11 lat temu, jednak co roku zmienia się formuła i uczestniczące w festiwalu zespoły – mówi Kamila Kremiec-Panek, koordynator wydarzenia.

– Zawsze konstruując ten festiwalowy line-up staramy się pokazać, że jazz ma różne oblicza. Jestem przekonana, że w tym roku każdy słuchacz również znajdzie coś dla siebie. Pokazujemy różne koncertowe odsłony, bo muzyka jazzowa to nie tylko swingowe, big bandowe granie, ale też muzyka oparta na groovie czy rytmach zapożyczonych z szeroko rozumianego world music.
Na koncertach nie zabraknie muzycznych improwizacji i autorskich wykonań. Pierwszy koncert odbędzie się w sobotę  o godz. 20. Na scenie Lapidarium pod Ratuszem wystąpi Piotr Schmidt Quartet z Wojeciechem Niedzielą, a zagrają kompozycje Tomasza Stańko.

Natomiast w czwartek, 31 października na tej samej scenie o 20 pojawi się 'Atom String Quartet’.
– Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. Trudno w jednoznaczny sposób określić styl muzyczny tej grupy. W ich twórczości oprócz jazzu słychać inspiracje polskim folkrolem, muzyką z różnych regionów świata, ale też muzyką współczesną i klasyczną.

Ostatni koncert odbędzie się 2 Listopada w Domu Katolickim, gdzie wystąpią PATRYCJA ZARYCHTA – wokalistka, kompozytorka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu oraz Kuba Badach – jako gwiazda wieczoru.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Każdego roku na koncerty jazzowe w Sandomierzu przyjeżdża około 500 gości z z regionu i całej Polski.
Wszystkie informacje na temat biletów i rezerwacji można znaleźć na stronie centrum kultury w Sandomierzu oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia