Małe zainteresowanie nowymi połączeniami autobusowymi

Od 1 października mieszkańcy powiatu ostrowieckiego mogą podróżować autobusami nowych linii, na które starostwo otrzymało 90 tysięcy złotych rządowej dotacji. Spośród pięciu nowych połączeń trzy realizowane są przez ostrowiecki PKS, zaś dwie przez firmę przewozową Trans Katrina.

Jak mówi wicestarosta Andrzej Jabłoński, po 3 tygodniach funkcjonowania i monitorowania przewoźników zainteresowanie mieszkańców tymi połączeniami nie jest zbyt wysokie. Dodaje, że starostwo we współpracy z gminami uczestniczącymi w projekcie będzie prowadziło analizy od kątem rentowności połączeń.

– Miesiąc czasu pozwoli na to, aby wyciągnąć wnioski, a na pewno ten okres, na który zostały uruchomione te linie czyli do końca tego roku no będzie na wnioski ostateczne. To zjawisko wymaga takiej bieżącej kontroli i korekt jak ta sytuacja się rozwija – mówi.

Przypomnijmy, że powiat realizuje to zadanie w porozumieniu z gminami Bałtów, Bodzechów, Ćmielów i Waśniów. Wkład własny powiatu wynosi 45 tysięcy, drugie 45 tys. to udział gmin.
Dodajmy, że o dotację na połączenie z Ostrowcem w późniejszym terminie wystąpiła też gmina Kunów, która nadal czeka na decyzję wojewody. Jak podkreśla wicestarosta Jabłoński, nie powinno być z tym problemu, bo z dostępnej puli 20 mln złotych wykorzystano tylko niewiele ponad milion. Przewidywana data uruchomienia trasy, o którą wnioskuje Kunów przypada na połowę listopada tego roku.

/paw/

Ważne wydarzenia