„KLUB SEMAFOR- ratujemy muzyczną kulturę”. Zbiórka na rzecz klubu

Po 18 latach działania Klub Semafor ze Skarżyska Kamiennej zapowiada zakończenie działalności. Powodem są problemy finansowe. Właścicielem budynku przy ulicy Towarowej jest PKP. Okazało się, że zażądała od wynajmujących lokal ponad 30 tysięcy złotych zapłaty. Jak mówi pochodzący ze Skarżyska Dariusz Sadura, tych opłat wcześniej PKP nie naliczała. Doszły do tego inne koszty.

– Taka suma składa się na różnego rodzaju zobowiązania finansowe, jak akcyzy czy koszta wynajmu oraz rozbieżności w wystawianych fakturach przez PKP.
Przez wiele lat miejsce było kultową sceną miłośników muzyki rockowej w regionie. Swoje pierwsze kroki stawiali na niej zespoły Happysad i Nocny Kochanek.
Dlatego grupa przyjaciół pragnie uratować klub w tym właśnie Dariusz Sadura, Mateusz Dąbrowski i jego żona Małgorzata. Na facebooku ogłosili zbiórkę, która ma pomóc im w spłacie zobowiązań. Kwota ustawiona jest na 34 250 zł.
Zbiórka rozpoczęła się 13 października, zebrano już 26 tysięcy zł.
Ponadto uruchomili na facebooku stronę 'Klub SEMAFOR – Grupa Wsparcia”, na której prowadzona jest licytacja gadżetów
– Bardzo dużo osób chce wesprzeć akcję. Zespoły udostępniają swoje płyty czy koszuli, a niektóre osoby własne usługi np. kosmetyczne. Każdy wspiera „Semafor” jak może.
Zespół Happysad wystawił na licytację możliwość spędzenia z muzykami całego dnia. Nocny Kochanek wspólny koncert. Z kolei grupa Metasoma z Londynu przekazała płytę i koszulki, a zwycięzcę licytacji zaprasza z osobą towarzyszącą na dzień koncertowy do Anglii, pokrywając koszty podróży i pobytu.
Organizatorzy zbiórki przygotowują także koncert, z którego dochód ma zostać przeznaczony na jego ratowanie. Dariusz Sadura organizator zbiórki mówi, że zgłosiło się już 20 zespołów. W związku z dużym zainteresowaniem oraz ilością zespołów, koncerty miałby trwać przez dwa dni, 6 i 7 grudnia.
A wszyscy zainteresowani wsparciem klubu mogą to uczynić wchodząc na stronę zrzutka.pl, gdzie wystarczy wpisać 'Klub Semafor’.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia