Szlachetna Paczka liczy na odzew darczyńców oraz wolontariuszy

Szlachetna Paczka w tym roku po raz pierwszy będzie wspierać potrzebujące rodziny z terenu Ostrowca i okolic. Dlatego Monika Fronczak, koordynatorka akcji zachęca do wsparcia akcji zarówno darczyńców jak i wolontariuszy.
– W tym roku po raz pierwszy rozpoczynamy akcję na terenie Ostrowca. Na samym początku akcji mieliśmy 2 wolontariuszy, teraz ta liczba wzrosłą do 14 tysięcy osób na terenie całego kraju, poszukujemy takich osób również na terenie Ostrowca, po to aby akcja mogła się rozpocząć w naszym mieście.

Obecnie do udziału w akcji w Ostrowcu zgłosiło się 20 wolontariuszy, ale liczba osób, które mogą do niej dołączyć jest nieograniczona.
– Szlachetna paczka działa przez cały rok, który wspiera rodziny w potrzebie. Pomagamy nie tylko rodziną ubogim, ale także osobą wykluczonym z powodu niepełnosprawności ale także osobą starszym – tłumaczy Monika Fronczak.
Do paczek dla potrzebujących trafiają produkty dopasowane do potrzeb każdej z rodzin. I tu właśnie potrzebna jest praca wolontariuszy, którzy wyszukują rodziny, którym można pomóc.
Ale koordynatorzy akcji proszą także o udział w niej firmy, które mogłyby na przykład podarować produkty, czy sprzęt dla potrzebujących.
Finał akcji zaplanowany jest między 6 a 8 grudnia. Wtedy wolontariusze będą przekazywać paczki wskazanym przez wolontariuszy rodzinom.
Aby zostać wolontariuszem, czy darczyńcą wystarczy zalogować się na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Przypominamy, że zeszłoroczna edycja pomogła prawie 17 tysiącom rodzin.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia