W sobotę Turniej Par w Brydża Sportowego

żródło: pixabay.com

W sobotę w Osiedlowym Domu Społecznym Malwa odbędzie się III Turniej Par w Brydżu Sportowym o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Rywalizacja wpisuje się w Grand Prix Gór Świętokrzyskich.

Zbigniew Swat z ostrowieckiego Klubu Brydżowego mówi, że zasady gry są bardzo proste.
– Powiem tak dowcipnie – wystarczy, że umiemy liczyć do 13, bo tyle kart się trzyma w ręku. To jest w wspaniała gra, są odpowiednie systemy, każde rozdanie jest inne. Tak naprawdę każdy może się jej nauczyć, jak gry w szachy.

Dodajmy, że pasjonatów tej karcianej gry logicznej w Ostrowcu nie brakuje. Turnieje par brydżowych organizowane są regularnie w Malwie na osiedlu Stawki w każdy poniedziałek o godzinie 17tej. Udział w nich bierze średnio 10 par. – Osoby zainteresowane nauką gry w brydża mogą przyjść na turniej i w trakcie spotkań obserwować graczy a także zadawać im pytania – zapewnia Zbigniew Swat.

W całym województwie o Puchar Gór Świętokrzyskich walczy 289 par. Sobotni turniej rozpocznie się o 10:00. A 11 listopada rozegrany zostanie ostatni turniej w ramach Grand Prix – Kaszatanka Piłsudskiego w Kielcach.

Ważne wydarzenia