Maluchy z „Brzechwy” – pełnoprawnymi przedszkolakami

– Przedszkolakiem być na medal uroczyście przyrzekamy – takie ślubowanie złożyły wczoraj 3 i 4-letnie przedszkolaki z ostrowieckiej 19-tki. Maluchy po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności prezentując wierszyki i piosenki. Po tym Aneta Stachurska, dyrektor przedszkola nr 19 przy pomocy 'magicznej kredki’ uroczyście pasowała każde dziecko na pełnoprawnego przedszkolaka.

– Pasowanie to wyjątkowo ważna uroczystość w życiu dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla nich to przecież nowe obowiązki, otoczenie, a także nowe wyzwania – mówiła Agnieszka Gurska, opiekun grupy Kaczuszek i dodała, że jest bardzo dumna ze swoich podopiecznych.

– Dla dzieci to był pierwszy taki publiczny występ i muszę przyznać, że naprawdę bardzo ładnie sobie poradziły. Wszystko pięknie wyszło – dodaje.

Na pamiątkę tego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz upominki, a później wraz rodzicami wyruszyły na przejażdżkę konnym wozem po lesie. Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek oraz zabawa na świeżym powietrzu.

Przypomnijmy, że dwa dni wcześniej, w poniedziałek swój wielki dzień miały też maluszki z grupy Biedronek.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia