Podziękowania za oddane głosy i obdarzenie zaufaniem

– Wynik, który uzyskałam w całym okręgu jest dla mnie imponujący – powiedziała na dzisiejszej konferencji podsumowującej wybory parlamentarne startująca do Senatu starosta Marzena Dębniak i podziękowała za oddane na nią głosy. Przypomnijmy, że na kandydatkę głosowało prawie 56 tysięcy wyborców. To za mało, by zdobyć mandat, ale jak podkreśla Marzena Dębniak było warto, bo – jak mówi – zdobyła ogromny kredyt zaufania i budujące doświadczenie. – Spotkałam się z wielką życzliwością i przychylnością mieszkańców. Te miłe słowa pod moim adresem bardzo pomagały mi w tej walce politycznej – mówi.

– Dziękuję wszystkim za oddany na mnie głos. Muszę przyznać, że wygrana w Ostrowcu jest dla mnie bardzo motywująca do dalszej pracy. Cieszę się, że mieszkańcy docenili moją osobą, za co bardzo serdecznie dziękuję. Chcę złożyć gratulacje także dla senatora Jarosława Rusieckiego, bo zdobył bardzo dobry wynik w tych wyborach a także dla posła Andrzeja Kryja.

Dodała też, że cieszy się z wyniku, jaki uzyskała opozycja w Senacie, gdzie kandydaci opozycyjni i niezależni zdobyli większość. Zapytana o to, na czym powinni skupić się świętokrzyscy parlamentarzyści w nowej kadencji odpowiedziała, że 'na zaangażowaniu, by województwo świętokrzyskie nie było pomijane w przyznawaniu pieniędzy na inwestycje, co miało miejsce do tej pory’.
– Należy też zwrócić uwagę na kwestie zdrowia i edukacji, tak aby nie obciążać kosztami tylko samorządów – podkreślała.

Przypomnijmy, że mandat z okręgu obejmującego pięć powiatów, w tym ostrowiecki wygrał Jarosław Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia