Rośnie liczba stypendystów, czyli uczniów z bardzo wysoką średnią

161 uczniów szkoły podstawowej nr 1 w Ostrowcu odebrało dziś w murach swojej placówki przy ulicy Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu stypendia za dobre wyniki w nauce, jakie przyznaje gmina Ostrowiec uczniom klas IV-VIII za średnią 5,2.
– To jest bardzo motywujące, bo nie każdy dostaje takie stypendium. Na wyniki pracujemy przez cały rok szkolny. Wysokość stypendium to też duże wsparcie. To jest 200 złotych na półrocze, czyli jest szansa na otrzymanie takiego stypendium dwa razy w roku – mówili Lila Kanarska, Karolina Zagórna, Zuzia Jarecka, Eryk Tadej i Franciszek Grzesik, czyli stypendyści 'Jedynki’.
Stypendia za dobre wyniki w nauce odbierze łącznie ponad 600 uczniów ostrowieckich, publicznych podstawówek. Jak zaznacza prezydent Jarosław Górczyński, to prawie dwa razy większa grupa niż w poprzednim semestrze. – To pokazuje, że młodzież chce się uczyć, i że nasz program przynosi efekty – mówi. – Nauka to potęga, jak powiedział kiedyś Platon. Myślę, że im większa nauka i wiedza naszych uczniów, tym bardziej komfortowe, spokojniejsze i lepsze życie czeka nas w przyszłości – dodaje.
W ubiegłym roku gmina na stypendia dla uczniów przeznaczyła 62 tysiące złotych, teraz zabezpieczyli 128 tysięcy. – Będziemy zadowoleni, jeżeli będziemy musieli przeznaczyć jeszcze większą kwotę. Jesteśmy do tego przygotowani – dodaje prezydent Górczyński.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia