Dzień Edukacji Narodowej w Ostrowieckim Browarze Kultury

W otoczeniu Ostrowieckiego Browaru Kultury po raz pierwszy od wielu lat odbyły się wspólne – miasta i powiatu – obchody Dnia Edukacji Narodowej, popularnie zwanym Dniem Nauczyciela.

– Cieszę się, że po długiej przerwie znów nauczyciele i dyrektorzy wszystkich placówek powiatu ostrowieckiego mogą spotkać się w jednym miejscu, na jednych obchodach. Ostrowiecka edukacja jest jedna i dziś to pokazujemy. – mówi Mariusz Łata ,naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.
Wśród zaproszonych gości pojawili się prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego Andrzej Jabłoński, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, Kazimierz Mądzik świętokrzyski kurator oświaty, poseł Andrzej Kryj a także przedstawiciele samorządów ostrowieckiego i powiatowego, no i rzecz jasna nauczyciele, których duże grono zostało odznaczone i nagrodzone za wieloletnią pracę.
Małgorzata Malinowska, polonistka ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego jako jedyna z powiatu została wyróżniona nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.
– Praca ze szczególnym uczniem, sportowcem wymaga odpowiedniego podejścia do nauczania – wyjaśnia.
Małgorzata Malinowska w świetle ostatnich reform oświaty mówi, że czeka aż któraś z nich ograniczy biurokrację w zawodzie nauczyciela
Złotym medalem za długoletnią służbę nagrodzonych zostało trzech nauczycieli, srebrnym jedna nauczycielka, brązowym pięciu. Czterdziestu belfrów z powiatu ostrowieckiego zostało odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a siedmiu otrzymało nagrodę kuratora oświaty.
Nagrody Starosty Ostrowieckiego odebrało 17 nauczycieli, a nagrody prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego – 34.
Oprócz tego prezydent wyróżnił 7 osób dodatkiem w wysokości tysiąca złotych.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia