Coraz więcej samorządów funduje swoim mieszkańcom bezpłatne szczepienia

źródło: pixabay.com

Rośnie liczba zachorowań na grypę. Programy bezpłatnych szczepień realizują coraz częściej samorządy. W Sandomierzu takim programem objęto seniorów z terenu gminy i w wieku 55 plus. Władze gminy uznały, że to grupa najbardziej narażona na zachorowanie i powikłania.
– Z bezpłatnych szczepień skorzystać może każda osoba, która spełni warunki wiekowe i meldunkowe – zapewnia Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza i dodaje, że w zeszłym roku z bezpłatnych szczepień skorzystało 900 osób.

– Świadomość mieszkańców rośnie w tym zakresie. Sczepienia są oczywiście dobrowolne, więc każdy musi się zastanowić czy chce skorzystać z takiej formy profilaktyki. My uważamy, że jest to potrzebne, żeby mieszkańcy byli zdrowsi.

Program bezpłatnych szczepień dla seniorów jest w całości finansowany z budżetu miasta, a te tegoroczne realizowane będą do końca listopada.

Ostrowiec programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie w tym roku nie realizuje. Jak mówi Joanna Pikus wiceprzewodnicząca Rady Miasta przygotowali już propozycje trzech różnych programów bezpłatnych szczepień, w tym m.in. przeciwko grypie ale także przeciwko wirusowi HPV dla dziewczynek. Przypomnijmy, że takie szczepienia w naszej okolicy realizowane są od wielu lat w gminie Bodzechów.

/paw/

Ważne wydarzenia