Trwa weryfikacja projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w Sandomierzu

źródło: sandomierz.pl

Zakończyło się już głosowanie na projekty, których realizacji chcą mieszkańcy Sandomierza w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Do etapu konsultacji urzędnicy zakwalifikowali 5 zadań.
– To już kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Do 30 września mieszkańcy mogli zagłosować na jeden z pięciu projektów dopuszczonych przez komisję do głosowania. Trwa weryfikacja oddanych głosów pod kątem  udziału w głosowaniu osób uprawnionych – mówi Aleksandra Zbyradowska, koordynator projektu.

Wśród pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców są propozycje zorganizowania zajęć sportowych w koszykówkę, doposażenie zespołu tanecznego 'Sędomir’ w nowe stroje ludowe czy stworzenie i wyposażenie sali do ćwiczeń o różnorodnym charakterze.
– Są też zadania z zakresu inwestycyjno-remontowego, w ramach których mają powstać nowe place zabaw. Jeden z nich – rycerski ma nawiązywać do charakteru i atutów historycznych miasta – dodaje Aleksandra Zbyradowska.

Samorząd na wszystkie zadania przeznaczył łącznie 375 tysięcy złotych. Te zwycięskie, które musiały otrzymać przynajmniej 200 głosów – ogłoszone zostaną 15 października podczas konferencji prasowej w urzędzie miasta. A wskazane przez mieszkańców zadania zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

 

/paw/

Ważne wydarzenia