Dwa nowe wozy wzmocniły flotę pojazdów ostrowieckiej straży pożarnej

Dzisiaj rano komendy powiatowe straży pożarnej w Ostrowcu i Opatowie wzbogaciły się o trzy nowe wozy bojowe. Dwa z nich trafiły do ostrowieckich strażaków, natomiast trzeci do komendy w Opatowie.
Zakup pojazdów firmy MAN był możliwy dzięki dotacji z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Dzięki temu projektowi w całym województwie w roku 2019 jednostki państwowej straży pożarnej wzbogaciły się o pięć takich samochodów gaśniczych, które trafiły jeszcze do Kielc i Kazimierzy Wielkiej.
Nowe wozy wyposażone są w nowoczesny sprzęt jak agregat oddymiający, motopompę pływającą czy wyciągarkę o uciągu 8 ton. Oba zastąpią samochody, które przesłużyły już ponad 14 i 16 lat.
Tomasz Łyjak, zastępca komendanta straży pożarnej w Ostrowcu mówi o innych potrzebach.

– Jesli chodzi o Ostrowiecką straż pożarną, musimy zmierzyć się z koniecznością wymiany dwóch ciężkich samochodów. Jest to najdroższy rodzaj wozów strażackich a ich kosz przekracza często ponad 1,5 mln zł.
Nowe wozy usprawnią prace strażaków podczas działań przy wypadkach drogowych, kolejowych jak i w codziennej służbie. Koszt zakupu prezentowanych dziś pojazdów to ponad milion złotych za jeden samochód.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia