Bartłomiej Sienkiewicz nakrzyczał na dziennikarza Onetu. Powód? Mapa pogody

Medialne starcie Bartłomieja Sienkiewicza z dziennikarzem Onetu – Jarosławem Kuźniarem. Podczas wywiadu kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu zaprotestował przeciwko temu, że na mapie pogody prezentowanej przez Onet nie ma … Kielc
– Zwróciłem uwagę, że w prognozie pogody serwisu Onet dla całej Polski, między Warszawą, a Krakowem jest kompletna dziura. Przepraszam bardzo, czy mieszkańcy Kielc nie są zainteresowani pogodą? Czy mieszkańcy Lublina interesują się prognozą pogody, a mieszkańcy świętokrzyskiego nie?. Więc zapytałem kulturalnie, dlaczego tak wygląda mapa pogodowa w ich serwisie? Na co dziennikarz odpowiedział, że właściwie to on nie wie, czy jest województwo świętokrzyskie. I wtedy trochę się zdenerwowałem – mówi Bartłomiej Sienkiewicz.
I dodaje, że nawet w tak – wydawałoby się – błahych sprawach musimy upominać się o region, by świętokrzyskie nie kojarzyło się z zaściankiem.
– Mam nadzieję, że nie damy się zepchnąć do szarego kąta, ponieważ tutaj żyją twardzi ludzie, ludzie, którzy ciężko pracują, których nie można pomijać – podkreśla kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jarosław Kuźniar podczas wywiadu zapytał, po co zatem warto przyjechać do Świętokrzyskiego. Sienkiewicz odpowiedział mu, że „województwo świętokrzyskie to ojczyzna literatury polskiej – Żeromskiego, Sienkiewicza, Herlinga Grudzińskiego, to ziemia wielkiej walki partyzanckiej o wolność Polski. To kraina przepięknych krajobrazów, które zapierają dech”. To także – jak stwierdził – moc zabytków i pięknych miasteczek.
Bartłomiej Sienkiewicz Radiu Ostrowiec powiedział, że będzie apelował do wszystkich parlamentarzystów ze świętokrzyskiego, by po wyborach niezależnie od barw partyjnych wspólnie w Sejmie i Senacie walczyli o pieniądze na rozwój naszego województwa.

/joge/

Ważne wydarzenia