VI Mleczna Gala – dumni rodzice odebrali życzenia od władz miasta

Podczas szóstej już Mlecznej Gali, która odbyła się w Ostrowieckim Browarze Kultury prezydent Jarosław Górczyński oficjalnie powitał najmłodszych mieszkańców urodzonych pod koniec ostatniego roku.

– Wyjątkowe spotkanie z najmłodszymi, których witam bardzo serdecznie.VI edycja mlecznej gali, to wspaniałe wydarzenie, które z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Cieszę się, że jako prezydent miasta mogę razem z państwem gościć naszych najmłodszych mieszkańców. Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ narodziny dziecka to szczególne wydarzenie w życiu każdej rodziny.
Ważną częścią każdej gali jest prelekcja, prowadzona przez gościa specjalnego.
-W dniu dzisiejszym gościmy panią Katarzynę Błażejewską-Stuhr, psycho-dietetyk, dietetykiem klinicznym a także matka dwóch synów. Natomiast dzisiaj prowadzi prelekcje dotyczące zdrowego odżywiania. Odpowie na pytanie jak karmić aby dzieci był zdrowe i szczęśliwe – mówiła Agnieszka Batóg, dyrektor szkoły podstawowej nr 4.
Po prelekcji prezydent wręczył wszystkim dzieciom – 80 upominków, po jednym dla każdego malucha. Prezenty zostały wręczone wraz z listami gratulacyjnymi na ręce rodziców. Podczas gali można było także porozmawiać z doktor Magdaleną Kilmas, która służyła radą jako pediatra. W Gali udział wzięli nie tylko rodzice z dziećmi, ale także dziadkowie i rodzeństwo – w sumie 240 osób.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia