Zdrowie, edukacja i samorząd czyli konwencja wyborcza Marzeny Dębniak

Konwencja wyborcza Marzeny Dębniak, kandydatki do Senatu odbyła się wczoraj w Kinie Etiuda. Starosta Marzena Dębniak startuje z własnego komitetu 'Wspólny Senator Marzena Dębniak’, ale z poparciem wszystkich partii opozycyjnych. Na konwencji zjawili się samorządowcy z województwa świętokrzyskiego – od Skarżyska Kamiennej aż po Sandomierz, którzy udzielili poparcia Marzenie Dębniak. Wśród nich był wicestarosta powiatu ostrowieckiego Andrzej Jabłoński, prezydent Skarżyska Konrad Kronig, prezydent Starachowic Marek Materek, burmistrz Sandomierza Marcin Marzec oraz wójtowie: Bodzechowa – Jerzy Murzyn, Waśniowa: Krzysztof Gajewski, Sadowia: Marzena Urban – Żelazowska. Poparcia kandydatce do Senatu udzielił także prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński oraz europoseł, były marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Wszyscy zgodnie podkreślali wieloletnie doświadczenie Marzeny Dębniak w pracy samorządowej oraz cechy jej charakteru, które gwarantują, że będzie bardzo dobrym senatorem:
– Marzena jako przedstawiciel samorządu, zna niemal wszystkie problemy od podszewki. Życzę Ci, żeby ten niedzielny wynik dał nam mandat senatora i myślę, że da nam to duże wsparcie. Myślę, że kazdemu z nas zależy na tym, żeby było lepiej, aby nie było zawłaszczenia samorządu – mówił wójt Krzysztof Gajewski
– Potrzebujemy więcej wrażliwości, takiej jaką ma Marzena Dębniak ale potrzebujemy także więcej roztropności i powagi w tej polityce. Winston Churchill powiedział, że jeśli nie ma odwagi, żadne inne cnoty nie mają znaczenia. Marzena ma tą odwagę – mówił europoseł Adam Jarubas.

Pytany dlaczego popiera Marzenę Dębniak, burmistrz Sandomierza Marcin Marzec odpowiedział.
– Marzena Dębniak to samorządowiec od 30 lat, czyli osoba, która ma ogromne doświadczenie, zna wszystkie problemy dotyczące samorządu. Ja jestem młodym samorządowcem i mogę się od niej uczyć. Ważne jest to, żeby samorządowcy mieli swojego przedstawiciela w senacie, żeby głos samorządu w najwyższych kręgach był słyszalny. Dlatego popieram Marzenę Dębniak.

Prezydent Skarżyska Konrad Kronig podkreślał, że w Senacie Marzena Dębniak nie zawiedzie samorządowców
– Pani starosta bardzo dobrze służy społeczności lokalnej. Jestem przekonany, że będzie bardzo dobrze reprezentowała interesy nie tylko Ostrowca, ale także powiatu skarżyskiego w senacie. Nie ukrywam, że są tam potrzebne mocne osoby, o odpowiednich kwalifikacjach, a te wszystkie, pani Marzena posiada.

Na konwencji pojawił się również syn Marzeny Dębniak, który zabrał głos, co było dużym zaskoczeniem dla samej kandydatki.
– Na pewno ją znacie jako niezwykle ambitną i pracowitą osobę, jako bardzo konkretnego, odpowiedzialnego i lojalnego samorządowca o bardzo dużej wiedzy merytorycznej. Z wielkim doświadczeniem zdobytym przez lata działalności w samorządzie. I to wszystko jest prawdą, natomiast ja ją znam z innej strony, bardziej prywatnie – jako osobę pełna optymizmu, która widzi szklankę do połowy pełną, nigdy pustą. Kobietę niezwykle ciepłą i wrażliwą, która lubi obcować z ludźmi, spotykać się i rozmawiać z nimi a także im pomagać. Jest niezwykle silną kobietą, silną życiowo, dzięki czemu może sprostać wielu wymaganiom dzisiejszego życia a także przeciwnościom losu.

Potem na scenie pojawiła się Marzena Dębniak, która podziękowała za tak liczne przybycie i ciepłe słowa skierowane pod jej adresem. Zaznaczyła także, że godnie będzie reprezentować nasz region w senacie.
– Jestem przede wszystkim samorządowcem. Samorządy są mi bardzo bliskie. Z tego miejsca, mogę obiecać, że jeżeli z woli mieszkańców tego okręgu zostanę wybrana, to nie pozwolę będę bronić samorządów. Będziecie mogli na mnie liczyć, bo nie pozwolę, aby jedyna reforma w tym kraju naprawdę się udała nie uległa zniszczeniu.

Starosta Marzena Dębniak, ma również poparcie wśród ugrupowań opozycyjnych. Wśród kandydatów startujących w tegorocznych wyborach do sejmu, wczoraj na scenie pojawili się – Stanisława Barańska, Edyta Handze, Jerzy Materek, Aron Pietruszka oraz Józef Grabowski.

Marzena Dębniak jest jednym z trzech kandydatów startujących do senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z naszego regionu.

/paw/

Ważne wydarzenia