Nagroda za wskazanie sprawcy niszczenia banerów wyborczych

źródło: facebook.com/Marzena Dębniak

Na tablicach ogłoszeniowych, mostach i ogrodzeniach przybywa plakatów i banerów wyborczych. Ale są też przypadki ich niszczenia. Od kilku dni w gminie Waśniów nieznany dotychczas sprawca regularnie niszczy i zrywa banery i plakaty wszystkich kandydatów opozycji, a w szczególności kandydatki na senatora Marzeny Dębniak.

– W środę jedna z mieszkanek gminy próbowała zatrzymać mężczyznę, który zrywał plakaty należące do naszego komitetu. Niestety, obywatelskie zatrzymanie nie powiodło się, bo sprawca uciekł. Kobiecie udało się jedynie zrobić zdjęcie odjeżdżającego na rowerze mężczyzny – mówi Piotr Dasios, szef sztabu wyborczego Komitetu Wspólny Senator Marzena Dębniak.

– Pan jest oczywiście przygotowany, tam w tych bagażnikach i torbach ma wszystkie narzędzia do niszczenia tych banerów. Jest to więc akcja świadoma, robiona z premedytacją – dodaje.

Dlatego sztab wyborczy Marzeny Dębniak postanowił przeznaczyć nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy niszczenia plakatów i na facebooku kandydatki opublikował zdjęcie mężczyzny i apel o pomoc w ustaleniu jego danych.

Piotr Dasios przypomina, że materiały wyborcze podlegają prawnej ochronie, a za ich niszczenie, zgodnie z Kodeksem Karnym, grozi kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

/paw/

Ważne wydarzenia