Finał Miejskiego Konkursu Matematycznego na Gutwinie

Finał Miejskiego Konkursu Matematycznego odbywa się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin w Ostrowcu. 11 szkół zmaga się na świeżym powietrzu z różnego rodzaju zadaniami w związku z obchodami 'Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia’.

– W ostatnim czasie Ostrowiec mocno stawia na matematykę. Dzisiejszy konkurs otwiera rzesze różnych działań związanych z tym przedmiotem. Dzisiejszy konkurs ma połączyć działania matematyczne z grą terenową – mówi Katarzyna Goworek, dyrektor szkoły podstawowej nr 4 oraz koordynatorka inicjatywy.
11 grup pod okiem opiekunów będzie za pomocą aplikacji 'Tale Blazer’ na smartfonach wyszukiwać specjalne punkty umiejscowione na terenie całego ośrodka. Po ich znalezieniu rozpoczną się pierwsze zmagania obliczeniowe.
– Po odnalezieniu odpowiedniego punktu, w aplikacji pojawią się zadanie z zakresu tabliczki mnożenia. Za rozwiązanie poszczególne grupy będą otrzymywać punkty. Warto zaznaczyć, że ważny jest też czas w którym grupa rozwiąże określone zadanie – tłumaczy dyrektor Goworek.
Dodaje, że taki sposób przeprowadzenia konkursu jest bardzo atrakcyjny dla młodych matematyków. Dla wszystkich uczestników przygotowano w nagrodę gadżety, a dla najlepszych nagrody ufundował urząd miasta.
– Matematyka jest królową nauk. Przedmiot ten przyda się wszystkim uczestnikom dzisiejszego konkursu – otworzy wiele drzwi, pomoże w inwestowani i trudnych decyzjach. Chcę Wam podziękować, że tak licznie zgłosiliście się do udziału w tym konkursie – mówił prezydent Jarosław Górczyński, podkreślając to, jak ważne w życiu są umiejętności matematyczne.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia